Buradasınız

Haberler

ITMA-2019 Tekstil ve Hazır Giyim Teknolojileri Fuarı'ndayız

Tekay Kimya ITMA-2019 Fuarı'nda [iMAGE]

Dünyanın en büyük tekstil ve hazır giyim teknolojileri fuarı ITMA-2019, 20-26 Haziran 2019 tarihleri arasında İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecektir. Fuarın, küresel tekstil ve hazır giyim üreticilerinin ve markalarının yeni çözümlere ulaşması yönünde eşsiz bir imkan sağlaması beklenmektedir. Dört yıl önce Milano’da yapılan ITMA-2015’te, 46 ülkeden 1691 katılımcının yer almış olması, tekstil ve konfeksiyon sektörü firmalarının önümüzdeki yıl gerçekleşecek fuara olan ilgisini arttırmaktadır. TEKAY Grup olarak geniş ürün yelpazemizle ITMA-2019’a katılıp ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi planlamaktayız. Sizleri de standımıza bekleriz.. (Salon: H3, Stand: E134)

Brüggemann Kuruluşunun 150'nci Yıldönümünü Kutladı

Brüggemann 150 Yaşında [image]

Tekay Kimya'nın kuruluşunda büyük desteği olan ve uzun yıllardır Türkiye mümessilliğini yaptığımız Brüggemann firması, kuruluşunun 150'nci yıldönümünü Almanya'nın Heilbronn şehrinde kutladı. 42 senelik dostumuz olan Bay Brüggemann ve eşinin davetiyle kutlamaya Tekay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ÜNSAL ve Tekay Kimya Genel Müdürü Kayhan ÜNSAL katılmıştır..

Tekstil Terbiyeciler Tanıtım Atağında

Tekstil Terbiyeciler Tanıtım Atağında [image]

Tekstil terbiye sanayicileri sektörün hedef kitlesi olan gençlere tanıtılması konusunda birleşti. Sektör temsilcileri, tanıtım için öğrencilere yönelik Ar-Ge yarışmalarının düzenlenebileceğini dile getirdi. Türkiye Tekstil Terbiye Sanayicileri Derneği’nin (TTTSD) düzenlediği yuvarlak masa toplantısında sanayiciler tekstil terbiye sektörünün yol haritasını konuştu. Türk tekstil sektörünün Türkiye için stratejik öneme sahip olduğunu ve geleceğe umutla baktıklarını söyleyen sanayiciler, Türk tekstil terbiye sektörünün hedef kitlesi olan üniversite-lise çağındaki gençler, basın, kamu kurumları ve STK’lara tanıtılması konusunda birleşti. Toplantıya, DÜNYA Gazetesi Yazarı Rüştü Bozkurt, TTTSD ve Migiboy Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Canpolat, TTTSD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Başkanı Kemal Oğuz ve Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri Ahmet Temiroğlu, Faruk Özpınar, Ali Osman Kilitçioğlu, Alp Kullelioğlu, Şeref Akaslan, Kayhan Ünsal, Tamer Hasbay, Ömer Ünsal katıldı..

Kuruluşumuzun 25'inci Yılını Kutluyoruz

Kuruluşumuzun 25'inci Yılı [image]

Tekay Kimya olarak; tekstil boya ve kimyasalları sektöründe üstün kalitemiz ve sınırsız hizmet anlayışımız ile 25'inci yılımızı doldurduk. Her günü yeni heyecanlarla geçen çeyrek asrı geride bırakmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. 1993 yılında kurucumuz ve yönetim kurulu başkanımız Ömer ÜNSAL tarafından başlayan hizmet faaliyetlerimize şu anda Tekay Grup çatısı altında yurt içinde ve yurt dışında 4 şirketle devam ediyoruz. 25'inci kuruluş yıl dönümümüz, bizlere geçmişimiz üzerine düşünmek ve geleceğimizi planlamak için bir fırsat veriyor. Takdir edilen kalitemiz ve geniş ürün yelpazemiz ile uzun bir süredir sizinleyiz; ama biliyoruz ki tekstil boya ve kimyasalları sektörü gelişmeye..

TTTSD Yönetim Kurulu İftar Yemeği

TTTSD Yönetim Kurulu İftarı [image]

25 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen Türkiye Tekstil Terbiyeci Sanayicileri Derneği (TTTSD) Yönetim Kurulu İftar Yemeği'ne kurumumuzu temsilen Tekay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ÜNSAL ile Tekay Kimya Genel Müdürü Kayhan ÜNSAL katılmışlardır. Yemekte, TTTSD Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi CANPOLAT, Dünya Gazetesi Yazarı Rüştü BOZKURT ve diğer katılımcılar tarafından tekstilin ve kumaş terbiyesinin önemi ile günün manası hakkında görüşler bildirildi. TTTSD Yönetim Kurulu'nda üyelik görevine devam eden Kayhan ÜNSAL yaptığı konuşmada, son günlerde dövizde yaşanan yükselişin ve enerji fiyat artışlarının..

Front page feed beslemesine abone olun.